Хора от персонала на Каменица потвърдиха пред Под Тепето вчерашната ни информация, че пивоварната затваря и производството на бира под тепетата приключва. Целият колектив на предприятието е бил събран днес от ръководството, за да бъде официално информиран, че остават без работа.
Около 150 човека отиват на трудовата борса, като най-вероятно около 15 души ще работят като мениджъри в Хасково. Служителите на Каменица остават с утехата, че ще получат по няколко заплати на куп като за тези с по-дълъг стаж те ще бъдат 12.
Шефовете на Каменица в момента умуват какво да се случи с фабриката и терена под нея, като по непотвърдена информация една от идеите е да се инвестира в гигантски ресторант и музей на бирата. Днес по обяд от „Каменица“ ще излязат с официална пресконференция по въпроса, като до този момент PR-ите на компанията не потвърдиха информацията ни от вчера, която обаче се оказа вярна.
Още от Улицата
Един загинал и 13 ранени при инциденти с тротинетки във Великотърновско за 2026 г.
„Пътна полиция” – Велико Търново обясни, че от 1 януари до днес на територията на областта са настъпили 12 произшествия с индивидуални електрически превозни средства. Има 13 ранени и една жертва.
Младежите от „Да, България” дариха на министър Димитър Стоянов стар "Москвич"
Младежите подаряват на министъра ретро автомобила, сравнявайки го със старите съветски изтребители, настоявайки той да го приеме, вместо да купува МиГ-овете и да осигури сигурност за българското небе
Метростанция „Красно село“ в София да носи името на ген. Иван Колев
Каквото и да направим за увековечаване делото и паметта на героя от Добрич, то все няма да е достатъчно