Резултатите от вота до този момент показват най-много гласове за Христо Бозов, който според първите прогнозни резултати на „Сова Харис” е получил подкрепата на 32% от варненци.
След него, с малко над 26%, се нарежда кандидатът на ГЕРБ Иван Портних. На трето място е Чавдар Трифонов със 19,5 на сто. На четвърто място се нарежда Веселин Марешки с около 12%.
Според агенция „Афис „ за Бозов са дали вот 33%, а за Иван Портних - 26 на сто. Чавдар Трифонов е подкрепен от 20% от избирателите.
На местния вот днес беше регистрирана рекордна ниска избирателна активност. Едва около 24,5% от варненци се разходиха до урните, за да упражнят правото си на глас. Най-висока е била избирателната активност в местния затвор - близо 90 на сто.
Кандидатите за кмет на морската столица бяха Иван Портних (ГЕРБ), Христо Бозов (БСП и „България на гражданите”), Веселин Марешки („Либерален алианс”), Александър Йовчев („Атака”), Младен Станев (ЗНС), Радостин Морфов (БСДП) и независимите Чавдар Трифонов, Михаил Куликов и Веселин Василев.
Предсрочните избори за кмет се наложиха, след като Кирил Йорданов от ГЕРБ подаде оставка на 6 март след масови протести. На 6 март бе обявен и Ден на национален траур в памет на запалилия се пред община Варна Пламен Горанов.
Още от Улицата
Яне Янев: Новият шеф на ОДБХ – Благоевград представлява недопустим риск за биосигурността и хранителната безопасност в страната
В подобна система няма място за кадрови решения, които пораждат съмнения, напрежение и недоверие сред хората от сектора, които реално произвеждат храната в страната се казва в позиция на Съюза на Говедовъдите за Югозападна България
Българи зарибиха Дунава с 30 000 рибки на застрашен от изчезване вид есетра по европейска програма
97% от мигриращите риби в Европа са застрашени. Преградите по реките и разрушените речни местообитания по техния маршрут, прекъсват пътя им към местата за размножаване. Това застрашава не просто речните обитатели, а и реките, както и милионите, зависими от тях хора
Задава се нова криза с боклука в София - вижте къде
За това алармира кметът на район "Изгрев" Делян Георгиев на страницата си във Фейсбук, който пожелава успех на кмета Васил Терзиев в скорошното решаване на стария нов проблем