Акция „Зима” започва от днес с масови проверки на пътя. Както всяка година проверките ще са на три етапа.
През първата седмица ще се следят велосипедисти и водачи на каруци.
По време на втория етап на фокус ще бъде безопасността на пешеходците, а по време на третия ще се проверява дали автомобилите са подготвени за движение при зимни условия.
Катаджиите ще следят дали автомобилите са в изправност, работи ли парното и снабдени ли са с най-необходимото – вериги, резервна гума и триъгълник.
Шофьорите ще имат 14 дни толеранс, през които ще бъдат само проверявани и предупреждавани. От средата на ноември нарушителите ще се глобяват, а при технически проблеми – колите им ще се спират от движение.
Още от Улицата
11 загинаха от изпепеляващ пожар в Испания, сред жертвите може да има британци
Испанските власти съобщиха, че голяма част от жертвите вероятно са чуждестранни туристи и предупредиха, че броят на загиналите може да нарасне
САЩ и Китай изпитаха ударите на едни от най-тежките пясъчни бури от десетилетия
Основните източници на прах са големите пустини, като Сахара в Африка, Гоби в Азия и Арабската пустиня в Близкия изток. Макар явлението да е естествен процес, все по-голяма роля за него играят лошото управление на водните и земните ресурси, сушата и деградацията на околната среда.
Автомобил се вряза в банков клон в Монтанско, крадците опитаха да отмъкнат банкомата с пенсиите
Сигналът за престъплението е получен в 04:22 ч. в нощта на 7 юли в районното управление в Лом.