Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) предлага по-ниски цени за парното и топлата вода, съобщи БНР.
Поевтиняването е различно за отделните топлофикационни дружества. За двете най-големи топлофикации - София и Пловдив, то ще е почти символично, докато в Плевен мегаватчас топлоенергия ще се продава с 15 лв. по-малко.
Поевтиняването на топлоенергията е възможно заради предстоящото намаляване на цените на газа с около 23 на сто от следващия месец. Падането на цените на парното и топлата вода ще се усети най-силно в Плевен, където и сега топлоенергията е най-евтина. Там от април спадът ще е 15 лева за киловатчас и той вече ще се продава за 36 лева без ДДС.
С 11 на сто се предлага да се понижат цените във Враца и Разград, с 9 процента - във Велико Търново, с 5 на сто - в Бургас и Варна.
В столицата поевтиняването ще е 3 на сто. С около 50 стотинки за киловатчас по-малко ще се продават топлата вода и парното в Пловдив, където промяната е почти пренебрежима.
Тези предложения за нови цени на газа, парното и топлата вода предстои да бъдат обсъждани, преди Комисията за енергийно и водно регулиране да вземе окончателно решение.
Още от Улицата
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет
Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна
Над 300 са проверените удостоверения за търпимост на сгради на територията на Варна. За половината от тях няма данни сградите да са съществували преди 2009 година