18 Август, 2026

Кеймбридж си търси талантливи студенти сред учениците в СМГ

Кеймбридж си търси талантливи студенти сред учениците в СМГ

Университетът в Кеймбридж проявява специален интерес към Софийската математическа гимназия. Това е причината представител на елитното учебно заведение да гостува между 18 и 20 април в гимназията, за да разговарят с учениците, обясни директорът й Антоний Стоянов, цитиран от БГНЕС.

Желанието на представителите на университета е повече ученици от СМГ да учат в Университета в Кеймбридж. Стоянов обясни, че повечето негови възпитаници продължават образованието си в Оксфордския университет, а между Кеймбридж и Оксфорд съществува дългогодишна борба за най-добрите студенти. “Това е новина, която много ме зарадва, защото не при всеки Кеймбридж отива на крака”, заяви Стоянов.

Това няма да е първото посещение на представители на рангов университет в гимназията. Вече два пъти са идвали представители на университета в Йейл. 

Сподели:
"Боря се да постигнем феноменален успех" - кметът на Бургас за домакинството на „Евровизия”

"Боря се да постигнем феноменален успех" - кметът на Бургас за домакинството на „Евровизия”

„Ще дам много енергия в това, познавам в детайли възможностите на моя екип и ще ги изцедя като лимони"

Данни на НСИ: Средната пенсия за юни удари дъното

Данни на НСИ: Средната пенсия за юни удари дъното

По принцип средната пенсия би следвало да расте, тъй като новоотпуснатите пенсии обикновено са по-високи от старите заради по-високия осигурителен доход

Тристранната ще обсъжда отново размера на минималната заплата

Тристранната ще обсъжда отново размера на минималната заплата

За днес е насрочена нова среща между социалните партньори в министерството на финансите заради несъгласие на синдикатите с механизма за определяне на минималното възнаграждение

Коментари (0)