Образователният министър Анелия Клисарова съобщи във Варна, че обсъждат въвеждането на стажант-учител.
До две седмици в Министерския съвет ще влезе новата стратегия за развитие на педагогическите кадри, която се изработва за първи път у нас, каза още тя, цитирана от БНР.
С новата стратегия учителската професия става регулирана, което означава, че ще отговаря на много по-строги критерии – както е в момента с лекарската и юридическата.
"Обсъждаме и въвеждането на стажант-учител. Това е в 4-и и 5-и курс младите учители да могат да влизат в училище и съответно да получават определено възнаграждение. Следващият момент е във връзка с кариерното развитие на младите хора, а именно промени в наредбите, така че за преминаването от учител в старши учител да не са необходими тези 10 години, а да отговарят на качеството и квалификацията на самия учител”, посочи Клисарова.
По думите й се обсъжда и въвеждането на т.нар учители методисти.
Още от Улицата
Демерджиев се зарече да спре джигитите на пътя
Вътрешният министър е разпоредил мащабни действия срещу опасното шофиране - дрифтовете и гонките, като проверките са започнали от Пловдив
С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев
Общински съветници на БСП връчиха днес на столичния кмет макет на МОЧА, с подтекста - да бъде възстановен омразния символ на съветска окупация на България
Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август
Трамваите по линии 6, 7, 12 и 27 ще се движат по променени маршрути до 13 август