28 Юли, 2026

КНСБ с хуманитарен конвой за бежанците в Турция

КНСБ с хуманитарен конвой за бежанците в Турция

КНСБ ще се присъедини към инициативата на британските синдикати да се организира конвой с хуманитарна помощ за бежанците в Турция, съобщиха от пресцентъра на профсъюза.

Синдикатът ще участват с камион със зимни дрехи и други стоки от първа необходимост.

Над 2,5 милиона са бежанците в Турция, бягащи от войната в Близкия изток. Международната конфедерация на профсъюзите (МКП) подкрепя инициативата на Синдиката на британските работници от комуникациите (CWU) за предоставяне на хуманитарна помощ на бежанците, съобщават от КНСБ.

Доброволците от британските синдикати организират хуманитарен конвой от Великобритания за Турция, съставен от камиони на Кралската Поща, натоварени с топли дрехи и артикули за бебета и малки деца, хигиенни принадлежности за жени и други стоки от първа необходимост.

Хуманитарната помощ в подкрепа на бежанците в Турция ще тръгне от Бирмингам на 30 октомври по маршрут от 3000 километра през Европа.

Конвоят ще премине през Кале, Брюксел, Кьолн, Бон, Франкфурт, Нюрнберг, Мюнхен, Залцбург, Любляна, Загреб, Белград и София.

Конвоят, начело на който са камиони от английската Кралска поща, се очаква да пристигне в София във вечерните часове на 2 ноември /понеделник/. Конвоят ще продължи по маршрута си към Истанбул. Там, колеги ще се погрижат за разпределението на помощта.

Сподели:
Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Организатори са „Сите българи заедно“, Общество „Ген. Иван Колев“ и Атлантически съвет на България

WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите

WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите

Американски служител и посредници заявиха, че Иран и Оман все още са далеч от единодушие по някои въпроси, включително дали да начисляват такси за транзит. Но и двете страни заявиха, че има напредък.

Земетресение с магнитуд 7,1 разлюля Япония, на острова очакват цунами

Земетресение с магнитуд 7,1 разлюля Япония, на острова очакват цунами

Трусът е достигнал най-високата възможна степен – седма – по японската сеизмична скала „Шиндо“, която измерва силата на разклащането на земната повърхност

Коментари (0)