28 Февруари, 2026

Комисар Рановски: Несъобразена скорост е причина за кървавия ад на "Витиня"

Комисар Рановски: Несъобразена скорост е причина за кървавия ад на "Витиня"

По първоначални данни несъобразена скорост е причината за верижната катастрофа на АМ „Хемус”. Това каза комисар Бойко Рановски, началник на отдел "Пътна полиция" в ГДНП пред БНТ .

„След като става едно пътнотранспортно произшествие на изхода на тунел „Витиня”, останалите превозни средства, движещи се зад тези автомобили, не успяват да спрат и се случва това, което видяхме всички”, посочи комисар Рановски.

По думите му, този тунел е с дължина 1100 метра, което го прави най-дългия в България.

„Тунелът не е с прав участък, а има две криви – лява и дясна. В самия тунел има и спускане. Движението в него с несъобразена скорост крие много рисковe, дори и да няма други превозни средства”, коментира още той.

На въпрос дали е вярно твърдението, че в участъка на катастрофата е имало разлято масло или нафта, той отговори: „Аз бях на мястото след инцидента и там действително имаше разляти множество течности, но това е от всички катастрофирали автомобили. Дали преди катастрофата е имала разлята течност, предстои да го доказват колегите, които водят разследването”.

Комисар Рановски отбеляза също, че в района на тунела няма видеокамери, чиито видеозаписи могат да бъдат използвани за установяване на причините за инцидента.

Сподели:

Коментари (0)

Българка за атаката в Тел Авив: В бобмоубежище сме, сирените не спират от рано сутринта

Българка за атаката в Тел Авив: В бобмоубежище сме, сирените не спират от рано сутринта

"Не дават информация за сега какво се е случило. От 5 минути имаме сирена за ракетни атаки от Иран в много райони на Тел Авив”, разказа Рина Бакалов

Още с първите удари по Иран, САЩ призоваха иранците да "вземат властта"

Още с първите удари по Иран, САЩ призоваха иранците да "вземат властта"

"Нашата цел е да защитим американския народ, като премахнем непосредствените заплахи от иранския режим, една злобна група от много корави, ужасни хора“, заяви Доналд Тръмп

Дискредитиращата информация за шефа на БАБХ е неоснователна, оспорва се по съдебен път

Дискредитиращата информация за шефа на БАБХ е неоснователна, оспорва се по съдебен път

 През последните дни се наблюдават организирани опити за дискредитиране на екипа на министър Иван Христанов, твърдят от Агенцията по храните