22 Май, 2026

Криминален психолог: "Ало" измамниците виреят на гърба на институциите

Криминален психолог: "Ало" измамниците виреят на гърба на институциите

В България битува усещането, че институциите не функционират добре и винаги се търси някакъв друг вариант. Измамниците много добре се ориентират в тази ситуация и заради това използват "уж" задна вратичка на правилата. Това каза ефира на Нова телевизия криминалният психолог Тодор Тодоров  във връзка с лавината телефонните измами на възрастни хора.

Клановете на измамниците са от Павликени, град Левски и различни села. Полицията е инертна по отношение на измамите, а и гражданите, при които те не са минали, не съобщават на властите. Не, че те ще се задействаг, беше тезата на експерта.

Жертва и хищник. Това са персонажите в една телефонна измама. Обикновено възрастните хора са по-малко информирани, те са изолирани и по-лесно падат в капана на ало престъпниците.

"Всичко е много порочно и затова се случва това. Всичко е комплексно. Не случайно това се случва тук, има идеалните условия точно тази измама да процъфтява", каза експертът и посочва, че няма случай на конфискувано имущество на измамници. Глупаво е да се мисли, че те понякога се разкайват, че оставят без спестяванията им възрастни хора.
"Измамниците дори и да имат семейства, там нещата са на повърхностно ниво. Те не разбират какво изживяват жертвите им. Те имат нарцистична болест, която е част от целия този комплекс, който ги кара да се занимават с тези неща", добави Тодоров.

Сподели:

Коментари (0)

24 000 зрелостници се явяват на втора задължителна матура

24 000 зрелостници се явяват на втора задължителна матура

Най-голям е интересът към английския език, следвани от география и икономика, биология и здравно образование

Възпоменание за Анна Манолава – гласът на „Свободна Европа“ в годините на комунизма

Възпоменание за Анна Манолава – гласът на „Свободна Европа“ в годините на комунизма

Тя информираше от Мюнхен света за нашите протести срещу насилствената смяна на имената на турци и мюсюлмани, за акциите на Независимото дружество за правата на човека, казва Ибрахим Короджу

В Рим пристигна българска делегация по повод 24 май

В Рим пристигна българска делегация по повод 24 май

Председателят на НС Михаела Доцова ще се срещне с председателя на Камарата на депутатите на италианския парламент Лоренцо Фонтана. За 22 май е предвидена аудиенция при папа Лъв XIV във Ватикана.