18 Март, 2026

Лагеруващите в Рибарица деца не са натровени

Лагеруващите в Рибарица деца не са натровени

Причината за заболяването на децата от варненското училище, които бяха на лагер в хотел в тетевнското село Рибарица, най-вероятно не е хранително отравяне. Всичките шест деца, които бяха приети с оплаквания в болниците в Ловеч и Тетевен, вече са изписани, а групата, която беше на лагер, напусна хотела в Рибарица.

Според директора на Регионалната здравна инспекция в Ловеч д-р Цветолюба Генкова, направените изследвания на децата, техните придружители и персонала в ресторанта към хотела, не доказват съмненията за хранително отравяне.

"Към днешна дата не се изолират болестотворни микроорганизми. На този етап не се доказва съмнението за хранително отравяне. За нас вероятността да се докаже оттук нататък е малка, но все пак съществува", заяви д-р Генкова по БНР.

Д-р Генкова допълни, че причина за заболяването на децата не е и питейната вода, както и тази в басейна на хотелския комплекс. Тя каза още, че най-вероятно става въпрос за вирусна инфекция. "А е възможно да бъде и последствие от Варна."

Окончателните резултати от пробите, взети от Регионалната здравна инспекция, ще станат готови във вторник. Тогава се очаква да станат ясни и резултатите от пробите, взети от Агенцията по безопасност на храните на храната, която са консумирали децата, и продуктите в ресторанта.

Сподели:

Коментари (0)

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Напрежението в хижата ескалира, завършва със заплахи, изстрели и арест

 Себахтин Исмаил призова членове и симпатизанти да гласуват за “Да, България”

Себахтин Исмаил призова членове и симпатизанти да гласуват за “Да, България”

“Единни заедно можем” и "Да, България” сключиха споразумение за взаимна подкрепа и съвместна работа, което предвижда задълбочаване на диалога на местно, регионално и национално ниво

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

Собственикът потърсил помощ на 112 и на място на два пъти бил изпращан спасителен екип на пожарната. Със задачата се справили доброволци от Спасителния център за диви животни към „Зелени Балкани".