27 Декември, 2025

Лом под тревога, нивото на Дунав е критично

Лом под тревога, нивото на Дунав е критично

По поречието на река Дунав край Видин усилено строят временни диги, защото нивото на реката се вдига с 3-4 сантиметра в час. Вдигат се и защитни диги в Лом, съобщава Нова телевизия.

Едно от първите места, което ще бъде наводнено в Лом, ако нивото на водата продължава да се покачва така бързо, е пристанището, тъй като там се намира най-ниската точка. Към момента нивото на река Дунав при Лом е 824 сантиметра. Водата ще залее пристанището, ако надхвърли 940 сантиметра.

Опасността е голяма, тъй като водата се покачва много бързо. За последните два дни тя се е покачила със 167 сантиметра, като само вчера покачването е било с 20-30 сантиметра.

Кметът на Лом обяви трета степен на готовност от наводнение. Градът се подготвя за най-лошото, тъй като се страхуват да не се повтори онова, което се случи през 2006 година, когато нивото на водата достигна 986 сантиметра.

Сподели:

Коментари (0)

„ДПС – Ново начало“ почете  41 години от кървавите събития в Могиляне

„ДПС – Ново начало“ почете 41 години от кървавите събития в Могиляне

От трибуната участниците в поклонението призоваха за толерантност и единство на различните общности, и призиви политическите сили да не се намесват в работата на ДПС-Ново Начало

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

АПИ призовава шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Българският патриарх и и водената от него делегация пристигна на летище „Ататюрк“