24 Май, 2026

Мъж загина след взрив в завод "Арсенал"

Мъж загина след взрив в завод "Арсенал"

Работник загина при експлозия в клона на завод „Арсенал” в Мъглиж в петък вечерта.

Взривът е станал при работа с пресоваща машина около 22:30 часа, предаде БГНЕС. Пострадалият веднага е бил закаран в центъра за спешна медицинска помощ в Казанлък. Цяла нощ лекарите са се борили за живота му, но в крайна сметка мъжът е починал.

Преди малко повече от месец при ремонт в централния завод на "Арсенал" в Казанлък стана експлозия, последвана от пожар. Инцидентът тогава взе две жертви.

Взривът в завод „Арсенал” тази нощ е бил локален, няма опасност за хората от града, коментира директорът на Националната служба „Пожарна безопасност и защита на населението” главен комисар Николай Николов.

Първоначалната информация, бе че има загинала жена. На мястото на инцидента са изпратени два екипа на противопожарната служба. Работниците обаче са действали изключително адекватно и са успели сами да се справят със ситуацията.

Сподели:

Коментари (0)

Скандал около ветропарка в „Крумовица“: БДЗП откри сериозни пропуски в екологичната оценка

Скандал около ветропарка в „Крумовица“: БДЗП откри сериозни пропуски в екологичната оценка

Българското дружество за защита на птиците алармира за сериозни пропуски в екологичната оценка на ветропарка в защитена зона „Крумовица“. Според експерти са пропуснати активни гнезда на скални орли в непосредствена близост до планираните турбини, а проектът предизвиква нарастващо обществено напрежение.

Кметът на Тетевен свика извънредна среща на Щаба за защита при бедствия

Кметът на Тетевен свика извънредна среща на Щаба за защита при бедствия

Към момента няма бедстващи хора и застрашени домове, като на няколко места има заляти дворове

БОЕЦ: В Кърджали ремонтирали за близо 900 хил. лв. 156 кв.м. на Агенцията по вписванията

БОЕЦ: В Кърджали ремонтирали за близо 900 хил. лв. 156 кв.м. на Агенцията по вписванията

Ремонтът на кв. м. излиза  5700 лв. – по-скъпо от ново строителство, казват от сдружението