Лекари от болницата в Благоевград се оплакаха, че са принудени да плащат, за да паркират около лечебното заведение. Ако не могат да паркират близко до лечебното заведение, се страхуват за живота и здравето си. От април в района на болницата има пропускателен режим. Причината е, че е имало безразборно паркиране на граждани, а това е възпрепятствало преминаването на линейки и стигането на лекарите до работните им места.
„Проблемът е, че дежурният персонал идва на работа със служебни таксита, които спират на бариерата. Районът от нея до кръвен център, където работя, е неосветен. Молбата ни е такситата да стигат не до бариерата, а да карат персонала до центъра”, заяви пред Нова телевизия Бойка Даскалова. Лекарите са принудени да плащат 50 стотинки, за да може таксито да влезе на територията на лечебното заведение. Общината е отпуснала около 140 пропуска, но има и служители, които нямат такива. „Достъпът до работното ни място е ограничен”, казаха работещите в болницата. Искането на хората е да бъде премахната бариерата и таксиметровата компания, която ги вози, да има право да влиза в района на болницата.
Още от Улицата
1800 души преместиха с ролки и въжета многотонна кула на японски замък
Укрепената кула е била преместена заради ремонта на крепостна стена, повредена по време на силно земетресение. Ремонтът на стената приключи през декември 2024 г., след като всичките 2185 камъка бяха върнати на оригиналните им места.
Пеканов: 265 млн. евро идват в София, но това не са парите на Северна България
Спорът за разпределението на европейските средства между София и Северна България се изостри на фона на сериозно изоставане в изпълнението на Програмата „Развитие на регионите“ 2021–2027
Комисията за потребители с нови правомощия, удря нелоялните търговци
Ако търговците нямат сериозна обосновка за вдигане на цените, ги чакат солени глоби, предупреди Александър Колячев