25 Декември, 2025

Между 3 и 4 млн. лева са изгорели при снощния пожар във Враца

Между 3 и 4 млн. лева са изгорели при снощния пожар във Враца

При снощния пожар във Враца са изгорели между 4 и 5 милиона лева. Това съобщи за tribali.info собственикът на фирма „Галактика“ Иван Цветков, в чиято складова база избухна огънят.

Пожарът е изпепелил километри PVC тръби за водния цикъл, който в момента се реализира в областния град с европейски пари. Сред изгорялото имущество е имало и голямо количество скъпи водопроводни тръби, внос от Италия. Изгорял е и личният автомобил „Опел Астра“ на работник във фирмата. Бързата реакция на врачанските пожарникари обаче е спасила от пламъците халето, в което са били паркирани бетонпомпа и няколко скъпи камиона.

Охранителните камери са записали дребен мъж, който вчера в 18,15 часа влиза с туба в ръка между тръбите, които са били складирани на пътя пред оградата на горната база на „Галактика“. Секунди след това всичко започнало да гори с пълна сила. Така се потвърждава версията от снощи, че пожарът е умишлен. Полицията е иззела записите от камерите и вече работи по горещи следи.

Сподели:

Коментари (0)

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

АПИ призовава шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Българският патриарх и и водената от него делегация пристигна на летище „Ататюрк“

Предупреждение за опасно време, хлъзгави пътища и поледици

Предупреждение за опасно време, хлъзгави пътища и поледици

Има населени места без ток поради снежни навявания и прекъснати електропроводи