В България се сече по-малко отколкото трябва, но не се сече там където трябва. Това коментира бившият земеделски министър Мирослав Найденов в ефира на Нова телевизия.
„Подборната, или санитарна сеч, трябва да се извършва на труднодостъпните места, където в момента има много гора. А се сече на леснодостъпни места, за да се намали себестойността и да са по-големи печалбите. Това е големият проблем”, обясни Мирослав Найденов. Той коментира разследването за поредната скандална обществена поръчка в горския сектор за скъпа хибридна кола под наем с държавни пари – 72 000 лв. годишно
„Най-малкият проблем е колата на Иван Недков. Когато бях министър, Недков караше един джип от китайските, сглобявани в България”, заяви Найденов. Бившият министър ще предложи в качеството си на председател на Съюза за стопанска инициатива, да се приемат правила за това различните държавни служители на какъв автомобил и с какви екстри имат право да се движат според ранга им.
Още от Улицата
БОЕЦ води дело срещу Иван Христанов за отказ на информация, отправи тежки обвинения за „чадър“ над Георги Тахов
Гражданското сдружение твърди, че бившият служебен министър е прикрил данни за договори за над 100 хил. лева и е отказал достъп до обществена информация
„Революция на фламингото“ на Z поколението срещу корупцията и "за" природата разтърси Албания
Луксозен туристически комплекс, финансиран от чуждестранни инвеститори, които според критиците използват фамилията Кушнер–Тръмп като прикритие – попадна под вниманието на разследващите органи. Протестите станаха известни под името „Революцията на фламингото“.
Операция „Тишина“: Зам.-министър изчезна тихомълком от кабинета „Радев“
Атанас Костадинов е един от първите зам.-министри в екоминистерството, назначени в правителството на Румен Радев