30 Август, 2026

МОСВ предупреждава за повишени нива на Тунджа, Марица и Арда

МОСВ предупреждава за повишени нива на Тунджа, Марица и Арда

МОСВ предупреждава за повишени нива на Тунджа, Марица и Арда в резултат на прогнозираните количества валежи от дъжд и сняг. По данни и прогнози на Националния институт по метеорология и хидрология към БАН (НИМХ- БАН) днес ще има валежи от дъжд в Западна България, с количества -1-5 л/кв.м, по-значителни в северозападните райони, където количеството на валежите ще е от 7-12 л/кв.м. През нощта срещу понеделник валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и в понеделник.

Количествата за денонощието ще са 20-40 л/кв.м, в крайните южни райони до около 50 л/кв.м. През следващото денонощие също ще вали, но вече по-малко. Количествата в повечето места ще са от 5 до 15 л/кв.м. През миналото денонощие речните нива на всички наблюдавани реки в страната са се понижавали или са останали без съществена промяна. Водните им количества са над праговете за високи води. В по-голямата част от страната почвите са преовлажнени, което е предпоставка за бързото формиране на повърхностен отток

В резултат на метеорологичната и хидрологична обстановка, днес до вечерта, се очаква понижението и задържането на речните нива да продължи. Утре и във вторник, в резултат на прогнозираните количества валежи от дъжд и сняг, са възможни съществени повишения на речните нива в цялата страна.

Сподели:
Радев, помниш ли Шипка - имахме надежда, че си нещо различно, а сега те е страх от хората

Радев, помниш ли Шипка - имахме надежда, че си нещо различно, а сега те е страх от хората

Сега в твое име арестуват граждани, които искат да ти зададат въпроси, устремно вървиш към подножието на стълбите

Скандал при посещението на Радев в Струмяни – арестуваха журналистката Гергана Петрова (видео)

Скандал при посещението на Радев в Струмяни – арестуваха журналистката Гергана Петрова (видео)

Кадрите от задържането бяха разпространени във фейсбук от Pirinsko.com., няма яснота, каква е причината за наказателната мярка

117 млн. евро ще струват президентските избори, съобщиха от МС

117 млн. евро ще струват президентските избори, съобщиха от МС

Средствата са заложени в централния бюджет, а с тях трябва да се осигури подготовката и провеждането на изборите

Коментари (0)