4 Февруари, 2026

Мотриси без машинисти ще ни возят по третия лъч на метрото

Мотриси без машинисти ще ни возят по третия лъч на метрото

Влакове без машинисти ще возят пътници по третия лъч на столичното метро. Това обяви пред Дарик управителят на „Метрополитен“ Стоян Братоев.

Работата по третата отсечка на метрото ще започне до края на годината и трябва да приключи през 2019 г., допълни Братоев.

Третият лъч на метрото ще свързва бул. „Ботевградско шосе“ и Горна баня.

Трасето ще минава през кварталите „Левски“, „Герена“, „Хаджи Димитър“, ще минава през Театър „Зад канала“ и ще продължава към „Красно село“ и „Овча купел“ до „Горна баня“.

Третата линия на метрото ще се свързва с първата отсечка на метростанция „Софийски университет“, а с втората отсечка – на метростанция „НДК“.

Строителството на третия лъч на метрото ще започне поетапно, няма да се работи по всички 16 станции едновременно. Според графика строителството ще започне от станциите до театър „Зад канала“, по „Гешов“ и в „Красно село“, а тунелът ще бъде започнат през лятото на следващата година, обясни Братоев.

Сподели:

Коментари (0)

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Те се подлагат на чудовищна трансформация, за да отговорят на натиска, създаден с цел печалби

СО реши: Край на злоупотребите  в два ключови за София буферни паркинга

СО реши: Край на злоупотребите в два ключови за София буферни паркинга

Решението е на зам.-кмета по транспорт Виктор Чаушев, което реално слага точка със злоупотребите на функцията "паркирай и пътувай" в паркинга на "Джеймс Баучер" и "Стадион Васил Левски"

Стартира нова проверка на агенти на ДС, замесени в приватизацията през 2000 година

Стартира нова проверка на агенти на ДС, замесени в приватизацията през 2000 година

Проверката за приватизация по отраслови министерства през 2000 г. обхваща приватизирани държавни предприятия по 744 договора, а обект на проверка са 5 976 лица