18 Февруари, 2026

МВР увеличава полицаите по границата с Гърция за предстоящите празници

МВР увеличава полицаите по границата с Гърция за предстоящите празници

След големите задръствания, които се образуваха на граничните пунктове с Гърция около четирите почивни дни в началото на септември, МВР ще увеличи бройката на гранични полицаи, които ще обработват автомобилите и документите на пътуващите до южната ни съседка при предстоящите почивни дни около Деня на независимостта. Това става ясно от писмен отговор на вицепремиера и вътрешен министър Румяна Бъчварова.

Усилването на дежурните смени ще е значително в първия и последния ден от серията почивни дни. Пътната полиция и служители на Агенция “Пътна инфраструктура” ще спират движението на тежкотоварни автомобили над 12 тона на 21 и 25 септември. Засилено присъствие на патрули на “Пътна полиция” ще има по всички магистрали и пътища към курортите и по направлението към Македония и Гърция.Органите на полицията ще информират гражданите при настъпили извънредни ситуации, които биха затруднили предвижването в рамките на четирите почивни дни, става ясно още от отговора на вицепремиера и вътрешен министър. 

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Рачев: Зимата си отива, макар и много мрачна...

Проф. Рачев: Зимата си отива, макар и много мрачна...

Климатологът предупреди да не подценяваме Баба Марта, очаква ни динамично време, като настроенията на жената

"Синя България" иска разследване на сделката за доставка на стари автобуси за София

"Синя България" иска разследване на сделката за доставка на стари автобуси за София

Защо плащаме 80 000 евро за автобус при пазарна цена 9 000 евро, питат от политическата формация

WSJ: Мисията на Мелони - да убеди Тръмп и Европа да бъдат приятели

WSJ: Мисията на Мелони - да убеди Тръмп и Европа да бъдат приятели

Италианският лидер се опитва да предотврати превръщането на трансатлантическия разрив в развод, пише в свой анализ Wall Street Journal