19 Март, 2026

Нанков обеща: В понеделник стартираме укрепването на пътя за Рилския манастир

Нанков обеща: В понеделник стартираме укрепването на пътя за Рилския манастир

Николай Нанков

От понеделник започва обрушването на скатовете и замрежването на пътя за Рилския манастир, съобщи регионалният министър Николай Нанков, който днес мина по него на път за Светата обител. Нанков бе там за празника Успения на свети Иван Рилски.

Това временно ще реши проблема със свлачището и срутищата, обясни той.

"Нямаше как три месеца да работим поради, знаете, с природата трудно се борим, поради сериозните валежи и фактът, че при каквато и да е дейност в подобни климатични условия, от голямата влажност, бихме могли да направим още по-сериозна беля", каза министърът, цитиран от БНР.

В момента на 250 м от пътя движението е в една лента, поставени са пътни знаци, които да предупреждават за това, а разрешената скорост е до 40 км/ч.

След започването на ремонтните дейности ще се наложи поетапно затваряне на пътя за по няколко часа, предупреди министърът. По време на ремонтите движението ще се регулира от "Пътна полиция" с помощта на служители на кюстендилското пътно управление и от пътноподдържащата фирма.

Първоначалното укрепване на пътя трябва да приключи до 2 месеца.

За възстановяването ще се работи с пари от АПИ, след което ще се чака финансиране от Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане.

За дългосрочното разрешаване на проблема ще бъде обявена обществена поръчка за изработването на технически проект за трайното укрепване на ската при 27-ия км, каза министърът.
Сподели:

Коментари (0)

Акциите за купен и корпоративен вот продължават - на прицел е Павликене

Акциите за купен и корпоративен вот продължават - на прицел е Павликене

Проверени са 11 адреса в селата Върбовка и Бяла черква. Съставени са девет предупредителни протокола, образувани са четири преписки за кражба на дърва и една преписка за кражба на бензин

Преизчисляват пенсиите на над 350 000 пенсионери от 1 април

Преизчисляват пенсиите на над 350 000 пенсионери от 1 април

Актуализацията ще засегна работещи пенсионери, като се вземе натрупания допълнителен стаж

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Напрежението в хижата ескалира, завършва със заплахи, изстрели и арест