Колегите на пребития са в шок
19-годишният младеж, който нападна медик в Нова Загора, след като научил, че баща му е починал от инфаркт, беше освободен след няколко часа в ареста.
Припомняме, до схватката малко след полунощ се стигна, след като младежът и негови близки са били помолени да излязат в коридора на филиала за спешна медицинска помощ, докато лекарите се борят за живота на бащата на нападателя – мъж на 48 години с масивен инфаркт, който починал.
Фелдшерът Митко Щилиянов се опитал да успокои близките, но 19-годишният младеж се нахвърлил върху него с юмруци и го съборил на кушетката. „Скочи като котка и си заби ноктите в очите ми. Одран съм целият. Легнах направо на носилката, защото загубих равновесие и той ме удари 7-8 пъти по лицето и носа”, разказа по телефона пред БТВ медикът.
Майката на нападателя – Павлина Сашева, го оправда, като каза, че фелдшерът сам го е предизвикал. „Не сме на себе си. То прилично ли е да ни посяга, да ни бута вън? Лекарите ни избутаха”, каза тя. По случая е образувано досъдебно производство.
Болницата в Нова Загора обслужва близо 50 000 души. Медиците са защитени само с паник бутон, а колегите на пребития са в шок. Това е поредният подобен случай в града. Само преди два дни лекар е бил бит и блъскан от пациент.
Фактор
Припомняме, до схватката малко след полунощ се стигна, след като младежът и негови близки са били помолени да излязат в коридора на филиала за спешна медицинска помощ, докато лекарите се борят за живота на бащата на нападателя – мъж на 48 години с масивен инфаркт, който починал.
Фелдшерът Митко Щилиянов се опитал да успокои близките, но 19-годишният младеж се нахвърлил върху него с юмруци и го съборил на кушетката. „Скочи като котка и си заби ноктите в очите ми. Одран съм целият. Легнах направо на носилката, защото загубих равновесие и той ме удари 7-8 пъти по лицето и носа”, разказа по телефона пред БТВ медикът.
Майката на нападателя – Павлина Сашева, го оправда, като каза, че фелдшерът сам го е предизвикал. „Не сме на себе си. То прилично ли е да ни посяга, да ни бута вън? Лекарите ни избутаха”, каза тя. По случая е образувано досъдебно производство.
Болницата в Нова Загора обслужва близо 50 000 души. Медиците са защитени само с паник бутон, а колегите на пребития са в шок. Това е поредният подобен случай в града. Само преди два дни лекар е бил бит и блъскан от пациент.
Още от Улицата
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност