29 Декември, 2025

Нареждане да не се отварят врати и прозорци заради Джон Кери възмути столичани

Нареждане да не се отварят врати и прозорци заради Джон Кери възмути столичани

"Във връзка с посещение на делегация на САЩ в Република България, да не се отварят балконски врати и прозорци за времето от 18:00 часа на 14.01.2015 г. до 22:00 часа на 15.01.2015 г." Този анонимен призив, разлепен тази сутрин по входовете на жилищните блокове по трасето, откъдето ще премине държавният секретар на САЩ Джон Кери при визитата си у нас, породи недоволство в социалната мрежа "Фейсбук" .

Oт пресцентъра на МВР обясниха, че полицията приканвала гражданите да не отварят прозорци и балкони, за да улеснят работата на служителите й. Това не е задължение или забрана, а приканване за съдействие. Мерките са стандартни и са свързани със сигурността при подобни визити и обикновено районните инспектори прибягват да такива молби в районите, откъдето ще премине кортежът на гостите.

Бележките с напътствията, провокирани от мерки за сигурност, са били пуснати в пощенските кутии на жилищните сгради по булевардите „Евлоги Георгиев”, „Черни връх”, „Никола Вапцаров” и „Джеймс Баучер". Оттам се очаква да премине кортежът с американския дипломат.

По-рано днес стана известно, че Кери ще бъде придружен у нас от заместника си по европейските и евразийските въпроси Виктория Нюланд.

Сподели:

Коментари (0)

Коледен базар в Голям извор – традиции и добро настроение

Коледен базар в Голям извор – традиции и добро настроение

Специални гости на празника бяха кметът на Община Тетевен – д-р Мадлена Бояджиева и зам.-кметът Тони Стоев

Васил Терзиев: Мястото за детето в детска градина не трябва да е изпитание. Ето какво направихме

Васил Терзиев: Мястото за детето в детска градина не трябва да е изпитание. Ето какво направихме

"Завършихме 11 нови сгради на детски градини, още 19 са в строеж, а за допълнителни 12 вече подготвяме проекти там, където нуждата е най-остра", заяви кметът на София.

„ДПС – Ново начало“ почете  41 години от кървавите събития в Могиляне

„ДПС – Ново начало“ почете 41 години от кървавите събития в Могиляне

От трибуната участниците в поклонението призоваха за толерантност и единство на различните общности, и призиви политическите сили да не се намесват в работата на ДПС-Ново Начало