29 Юли, 2026

Нов шеф пое лекарствата

Нов шеф пое лекарствата

Д-р Благоев е възпитаник на Медицинския университет във Варна. Той седна на стола на Александър Янков само месец, след като предшественикът му напусна поста си по лични причини.

Янков от своя страна смени уволнената от д-р Жасмина Мирчева през 2009 година. Д-р Мирчева изхвърча от агенцията с мотива „липса на съгласуваност в кадровата политика” на Агенцията по лекарствата.

Според  Десислава Атанасова новият шеф на Агенцията по лекарствата е с „много сериозен професионален опит в областта на фармацията". Той идва от фармацевтичния бизнес, където работи от април 2006 година досега на поста национален мениджър продажби на фирма за лекарствени продукти.

Здравният министър съобщи още, че фалирали аптеки след намаляването на цените на лекарствата няма. Тя обясни, че от юни досега са били издадени 24 нови разрешителни за търговия на дребно с лекарства, през август - 19, а през септември - 21. "Това показва, че фалирали аптеки няма, въпреки намалените цени", допълни Атанасова.

 

Сподели:
Един загинал и 13 ранени при инциденти с тротинетки във Великотърновско за 2026 г.

Един загинал и 13 ранени при инциденти с тротинетки във Великотърновско за 2026 г.

„Пътна полиция” – Велико Търново обясни, че от 1 януари до днес на територията на областта са настъпили 12 произшествия с индивидуални електрически превозни средства. Има 13 ранени и една жертва.

Младежите от „Да, България” дариха на министър Димитър Стоянов стар "Москвич"

Младежите от „Да, България” дариха на министър Димитър Стоянов стар "Москвич"

Младежите подаряват на министъра ретро автомобила, сравнявайки го със старите съветски изтребители, настоявайки той да го приеме, вместо да купува МиГ-овете и да осигури сигурност за българското небе

Метростанция „Красно село“ в София да носи името на ген. Иван Колев

Метростанция „Красно село“ в София да носи името на ген. Иван Колев

Каквото и да направим за увековечаване делото и паметта на героя от Добрич, то все няма да е достатъчно

Коментари (0)