Личните лекари не са си получили всички средства за направените прегледи. НЗОК им дължи компенсациите за пенсионери от началото на годината.
Това е така, защото от тази година възрастните хора плащат само един лев за преглед, вместо цялата такса от 2 лева и 90 ст., а разликата трябва да бъде покрита от държавния бюджет.
Здравното министерство е превело парите на касата, но тя все още бави плащането с неясни аргументи. От съсловната организация вече са изпратили две официални запитвания до касата.
„За месец януари ние сме се отчели на 5 февруари тази дейност за пенсионерите, а в средата на март тези компенсации не сме ги получили, което не е нормално. Ние си вършим работата преглеждаме пациентите, но се чувстваме унизени. Нека да бъдат гарантирани в срокове тези плащания към нас”, обяснява д-р Диана Чинарска.
Още от Улицата
Политико: Жителите край фронта в Украйна са преследвани от дронове, докато пазаруват
Преди избухването на пълномащабна война ООН купуваше украинско зърно за гладуващи деца в други страни, но сега организацията раздава храна на самите украинци
WSJ: Тръмп посочи Китай за страна, намесваща се в политиката и изборите в САЩ
През последните години американски служители съобщават за свързани с Пекин опити за проникване в американски мрежи, достъп до частни комуникации и набиране на оперативни лица в САЩ, които да действат тайно от името на Пекин, пише The Wall Street Journal
WSJ: Великобритания с нов лидер от понеделник. Първата му задача: да успокои пазарите
Анди Бърнам, лидерът на лявото лейбъристко крило, иска радикално да реформира Обединеното кралство, но е изправен пред сериозни финансови ограничения