Скъсани от силния вятър проводници, обледявания, начупени изолатори и паднали дървета са причина днес преди обяд без ток да останат над 12 хиляди абонати в 40 населени места на територията на областите Русе (16 населени места), Габрово (9), Велико Търново (9) и Разград (6). Екипите работят за отстраняване на всички аварии.
Пътната мрежа на територията на област Враца е проходима при зимни условия. Осигурени са необходимите техника и материали за почистване, като в момента 85 машини, чистят и опесъчават пътищата в областта. Няма въведени ограничения или затворени пътни участъци за движение на автомобили, както и сигнали за закъсали коли или други произшествия.
Временно е ограничено движението на моторни превозни средства от км 12+250 до км 37+300 (в района на Писанец) път I-2 Русе - Шумен поради снегопочистване. Временно е ограничено движението по път III - 2003 Сеново - Гложево. Обходният маршрут е по път Вятово - Гложево. Леките моторни превозни средства да се движат с вериги през Троянски проход. Временно е въведено ограничение през Троянски проход - товарните автомобили да се движат без ремаркета и полуремаркета. Всички моторни превозни средства, пътуващи през прохода „Петрохан“ трябва да бъдат с вериги.
В област Смолян и Пазарджик отпадат въведените ограничения за движение на МПС по път II - 37 Батак - Доспат, път III - 197 Гоце Делчев - Доспат – Борино - Тешел и III-866 Девин - Михалково. Задължително с вериги трябва да са и леките автомобили през прохода „Рожен“. Всички моторни превозни средства да се движат без ремаркета и полуремаркета по път III-865 Ардино - Кърджали.
Смолянските села Соколовци и Момчиловци са без ток, заради авария, каза кметът на Смолян Николай Мелемов. Сигналът е получен сутринта при дежурния в Община Смолян. По думите на Мелемов, пътищата в общината се чистят навсякъде, няма други сигнали за нередности и затворени пътища, както и сериозни проблеми. Детските градини и училищата са подсигурени с гориво и няма проблеми. Кметът каза още, че няма проблеми и с отоплението на сградата на общинска администрация.
Силен сняг вали в Пампорово, съобщиха от Планинската спасителна служба към Българския червен кръст в курорта. До момента натрупаната снежна покривка е 25 см, а температурата е минус 2 градуса. От службата съобщават, че днес не са подходящи условията за туризъм в Родопите.
Още от Улицата
Тежка катастрофа между два камиона затвори Северната скоростна тангента
Инцидентът се е случил тази сутрин в участъка от Илиянци към Чепинци в посока бул. "Ботевградско шосе" около 5:30 ч., няма пострадали
Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня
Организатори са „Сите българи заедно“, Общество „Ген. Иван Колев“ и Атлантически съвет на България
WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите
Американски служител и посредници заявиха, че Иран и Оман все още са далеч от единодушие по някои въпроси, включително дали да начисляват такси за транзит. Но и двете страни заявиха, че има напредък.