12 Януари, 2026

Областният управител на Разград в тежко състояние след зверска катастрофа

Областният управител на Разград в тежко състояние след зверска катастрофа

Областният управител на Разград Петър Василев е катастрофирал тежко тази нощ, съобщиха днес от Апелативната прокуратура. 45-годишният мъж е пътувал сам със служебния автомобил на областната управа, марка "Мерцедес", от село Самуил към село Хърсово, община Исперих.

На равен участък от пътя, след който следва десен завой, Василев не успява да го вземе, влиза в гората край пътя и се блъска в дърво. От жестокия удар дървото е отсечено. Мъжът е управлявал колата без колан. Очевидец, който пътувал в автомобил след областния управител, вижда катастрофата и подава сигнал. На мястото на тежкото пътно-транспортно произшествие е изпратен специализиран автомобил на "Пожарна и аварийна безопасност".

За да извадят тежко ранения Василев, служебната кола е била рязана. Петър Василев е настанен с множество тежки наранявания по цялото тяло в МБАЛ в Разград. От удара той е със счупен десен глезен, лява подбедрица, открити рани в областта на краката, гърдите и главата. Има и две счупени ребра. Приет е с комоцио и трамватичен шок. Тази сутрин е опериран, тъй като от катастрофата управителят е и със спукан бял дроб. Образувано е досъдебно производство в Районна прокуратура в Исперих.

Сподели:

Коментари (0)

В „Пирогов“ се борят за живота на 200-килограмов пациент с тежки заболявания

В „Пирогов“ се борят за живота на 200-килограмов пациент с тежки заболявания

52-годишният пациент има извънредно тежко чернодробно увреждане, остър токсичен хепатит и напреднали последици от продължително обездвижване

Гневни софиянци изхвърлиха пред кметството боклук за Терзиев

Гневни софиянци изхвърлиха пред кметството боклук за Терзиев

Протестиращите твърдят, че положението вече е непоносимо – сметта се трупа с дни, боклукът не се извозва редовно, а миризмата и плъзналите гризачи са ежедневие в много квартали

468 снегорина чистят републиканските пътища, шофьорите да карат с повишено внимание

468 снегорина чистят републиканските пътища, шофьорите да карат с повишено внимание

За повишаване безопасността на движение и при необходимост е възможно да се затварят отделни участъци за обработка на трасетата с инертни материали