6 Април, 2026

Образователната ни система негодна за работа с деца мигранти

Образователната ни система негодна за работа с деца мигранти

Образователната ни система не е готова да работи с деца мигранти. Това обяви председателят на Синдиката на българските учители към КНСБ Янка Такева по време на форум за бежанската криза.

Такева обясни, че по нейно настояване Министерството на образованието и науката е разработило адаптирани програми за децата на българи, които учат в съботно-неделни училища в чужбина. По думите й много добре е синхронизирана образователната система, свързани с интеграцията на децата. Такева обаче настоява  да се квалифицират учители, за да работят по тези адаптирани програми и да ги приложат и към децата мигранти.

Според Янка Такева има все още сериозен проблем и с интеграцията на ромите, заради двойните стандарти, които разделят обществото.

Сподели:

Коментари (0)

Летни игри и приключения по поляните на Витоша за малчуганите на София

Летни игри и приключения по поляните на Витоша за малчуганите на София

Те ще откриват повече за растенията и животните, ще учат как да пазят природата и ще изграждат умения за работа в екип, взаимопомощ и самостоятелност. Програмата включва и важни уроци за безопасно поведение в планината.

Критична ситуация: Язовир "Александър Стамболийски" прелива

Критична ситуация: Язовир "Александър Стамболийски" прелива

Засега няма наводнени къщи, ниви и пътища, съобщи областният управител на Велико Търново

Министър Адемов дава старт на кампанията „Приеми ме“

Министър Адемов дава старт на кампанията „Приеми ме“

Националната програма е свързана с популяризиране на приемната грижа, което ще даде възможност за отглеждане на децата в семейна среда, когато е невъзможно те да растат в родните си семейства или при близки