Този път от ВМРО повдигнаха въпроса за шума
След като Волен Сидеров и хора от "Атака" протестираха срещу джамията в София, днес общинският съветник в Столичния общински съвет Димитър Антов от ВМРО сигнализира институциите за шума от джамията в София, съобщиха от пресцентъра на партията. Антов е подал сигнал до Регионална инспекция по околна среда и води - София, Столичната регионална здравна инспекция и Министерството на околната среда и водите за шума при провеждането на молитвите, идващ от говорителите на джамията "Баня баши" в София. Антов е бил алармиран от столичани, че шумът от високоговорителите е увеличен дори и по време на вечерната молитва, се посочва в съобщението. Съветникът се позовава на Наредба номер 1 за обществения ред и иска от институциите да направят нужните проверки, както и да бъдат наложени санкции, ако бъдат установени нарушения.
Фактор
Още от Улицата
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет
Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна
Над 300 са проверените удостоверения за търпимост на сгради на територията на Варна. За половината от тях няма данни сградите да са съществували преди 2009 година