5 Юни, 2026

Общински шеф на Девня се забърка в скандал за 70 000 лева

Общински шеф на Девня се забърка в скандал за 70 000 лева

Общински шеф лиши общината си от 70 000 лева. Шефът на Общинския съвет в Девня е прехвърлил на безработен фирмата си, след като натрупал дългове от неплатен общински наем.

Измамната схема на Васил Койчев, който е и местен лидер на ГЕРБ, стартира през 1999 година. Тогава прехвърля дяловете си на съпругата си и ръководи фирмата чрез нея. През 2012 г., когато дълговете ѝ към общината стават особено големи, съпругата му я продава фиктивно на социално слаб варненец, известен и търсен в региона като професионален бушон, който срещу 300 лева на ръка придобива задлъжнели фирми. В момента му се водят над 50 такива, но кредиторите нямат какво да му вземат.

Председателят на Общинския съвет обясни пред НТ, че преди да прехвърли фирмата си, тя не е имала задължения и е била печеливша, но заяви, че не помни на кой я е прехвърлил. Не успя да обясни и защо е подарил фирмата, след като е печеливша. Всички в града знаят за далаверата от години.

Сподели:
Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"

Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"

Участието в събитието е свободно и напълно безплатно, като за него не се заплащат никакви такси или услуги на гидове

Велизар Шаламанов: Ген. Русев няма качества да подаде сам оставка, вероятно ще го издигнат за шеф на отбраната

Велизар Шаламанов: Ген. Русев няма качества да подаде сам оставка, вероятно ще го издигнат за шеф на отбраната

Преди 7 години платихме първите самолети Ф-16, но от тогава българските ВВС не могат да подготвят инфраструктурата за да ги приемат на летището на Трета авиобаза, както и подготвят необходните 12 пилоти, които да летят на тези натовски самолети. Причината е, че няма желание, защото това ще сложи край на руското влияние в армията, казва експертът

СОС ще се опита да си върне историческата къпалня "Мария Луиза" в Борисовата градина

СОС ще се опита да си върне историческата къпалня "Мария Луиза" в Борисовата градина

Комплексът е затворен от 2006 г., след като е апортиран в смесеното дружество „Парк Мария Луиза“ АД, в което две дружества притежават 59% от дяловете, докато останалата част е собственост на общинското дружество „Софийски имоти“ ЕАД

Коментари (0)