Варненското сдружение „Отвори очи” организира специално обучение на свещеници за работа с хора, зависими от наркотици. Кампанията започва през септември в Духовно-просветния център „Св. Архангел Михаил”.
Чрез обучението се очаква да се подпомогне работата на свещенослужителите и активните членове на седем варненски енории, които ще се подготвят за изнасяне на специфични беседи за зависимостта от наркотици от гледна точка на науката и на православното християнство.
Семинарът ще протече на два етапа – теоретичен и практически. Очаква се първите беседи след обучението да бъдат изнесени пред енориашите през октомври.
Проектът се осъществява с подкрепата на Варненския и Великопреславски митрополит Йоан и е спонсорирано от Дирекция "Превенции" на община Варна, съобщава Topnovini.bg.
Още от Улицата
Севернокорейски войник извърши крайно рисково бягство, като се отскубна през границата
Войникът избяга през строго охраняваната Корейска демилитаризирана зона, едно от най-укрепените места в света, демонстрирайки, че дори засиленото наблюдение на Ким Чен Ун не може напълно да спре народа му да бяга от режима, коментира The Wall Street Journal
Германия готви нова пенсионна реформа, плавно вдига възрастта
Канцлерът Мерц уверява гражданите да не се тревожат, защото мерките ще предотвратят колапса на пенсионната система и ще укрепят социалния договор между поколенията
Кошмар в Угърчин: Отриха мъртви трима души, подозират жестоко убийство
Кървавата драма се е разиграла в общежитие за хора, които се намират в затруднение, не се знае засега какви са били отношенията на жертвите