Карловският художник Даниел Хитков, който е в неизвестност от седмица, е в психодиспансера в Пловдив, за да се лекува. Той страда от психическо разстройство и сам е потърсил специализирана медицинска помощ на 23 юли.
Това съобщиха от полицията, след като той беше обявен за издирване. 45-годишният график е в неизвестност от миналия вторник, вдигнаха тревога по близките му.
„Моят брат Даниел изчезна от нашия дом в Карлово, България, на 22 юли между 7 и 11 часа сутринта", пише в социалните мрежи сестра му д-р Лолита Николова. Тя е археолог и от дълги години живее в Солт Лейк Сити, САЩ, където преподава в местния Университет по антропология.
Лолита се опитва да организира издирване чрез страница във фейсбук и чрез парти на българи в Солт Лейк на 3 август.
Даниел Хитков рисува графики от дълги години, автор е на няколко изложби в Карлово, Пловдив и София. Представял е свои творби и на международни експозиции. Той живее в Карлово заедно с майка си и баща си – известния художник Петър Николов, съобщава БЛИЦ.
Още от Улицата
АПИ предупреждава за проблем с купуването на винетки днес
Причината - актуализация на електронната система
Какво стои зад десетгодишната сага по откриването на новия мост, свързващ Канада със САЩ?
Неотдавна Тръмп заплаши да отложи откриването на моста „Горди Хау“, свързващ Детройт с Уиндзор поради неспирните спорове и търговски оплаквания между САЩ и Канада. Сега американският президент е убеден, че канадският премиер Карни се е опитал да ускори откриването, заобикаляйки волята на лидера на САЩ, каза американски служител, цитиран от The Wall Street Journal
Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство
Ректорът проф. д-р Елиза Стефанова предложи и Академичният съвет одобри новия Ректорски съвет