Вътре имало дрехи и храна
Полицаите откриха скривалище с три изхода на няколко километра от Костенец. Възможно е там да се е крил издирвания за две убийства Стоян Зайков. Вътре е имало дрехи и храна, но засега не е ясно кога за последно укритието е било използвано.
Това е втора находка за участниците в разследването в рамките на деня, защото сутринта беше открита и ловна пушка, която е със същия калибър като оръжието, с което на 14 май беше застрелян Валентин Петров, съсед и братовчед на Стоян. По последна информация убийството е станало между 19 и 21 ч., когато около къщата е имало доста хора, пише TrafficNews. От екипа на МВР, който е базиран в Костенец, засега не са сигурни, че скривалището е направено и ползвано от Чане, защото много местни бракониери имали навика да правят подобни укрития. Те са ползвани като т. нар. чакало, откъдето ловците дебнат и отстрелват дивеча. Намерената ловна пушка пък била разглобена и прибрана в кутия, заедно с много патрони. Според криминалистите това означава, че собственикът й, който най-вероятно е Зайков, е имал готовност да я ползва отново.
Още от Улицата
Три дни след националния празник на Украйна Йотова се обяснява - изпратила на български език поздравителния адрес, спазила протокола
Като абсолютно недопустими определят от пресекретариата всякакви спекулации относно езика на изпратения поздравителен адрес, както и относно неговото значение
Вълци навлизат в населени места и раняват хора в Италия
От началото на август са ранени три деца. Последният случай е от 15 август в Нойкатаро край Бари, където шестгодишно момче е било ухапано от животно, за което се предполага, че е вълк. Детето е настанено в отделение по детска хирургия.
Зеленски даде орден „Свобода“ на Илон Мъск
Украинският президент удостои милиардера с едно от най-високите държавни отличия на страната за заслуги към живота, свободата и отношенията между Киев и Вашингтон