29 Април, 2026

Откриват паметник в Лясковец на командоса Емил Шарков

Откриват паметник в Лясковец на командоса Емил Шарков

Днес в 11:00 ч в двора на училището "Максим Райкович" в Лясковец ще открият паметна плоча в памет на загиналия при спецоперация полицай Емил Шарков. Съпругата Милена ще бъде там. Тя смело ще се изправи срещу прозорците, от които Петко Петков застреля съпруга й.

"Ще отида там и ще изживея всичко", казва Милена пред bTV. "Цяла година всичките наказани сега от отряда на съпруга ми продължиха да управляват и грешки пак можеше да има", коментира Милена. 

Тя смята, че е имало грешки и хаотичност в акцията в Лясковец срещу стрелеца Петко Петков, при която загина съпругът й. Днес Шарков трябваше да навърши 41 години.

"Чувствам се много по-зле и с нестабилни емоции от момента, в който ми съобщиха за смъртта му", споделя съпругата. Тя нарича съпруга си "слънчице" и споделя, че го усеща до себе си. "Емо си е с мен, смъртта не може да ни раздели", казва тя.

Припомняме, че кървавата драма се разигра на 14 март миналата година, когато отряд от барети обсади жилището на 54-годишният Петко Петков в Лясковец, за да му отнеме незаконно притежавани оръжия. Бившият готвач обаче откри огън срещу командосите, а снайперисти го обезвредиха със 7 куршума .Въпреки сериозните рани, той оцеля и на 16 март ще бъде изправен пред Окръжният съд във Велико Търново.

Сподели:

Коментари (0)

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

„Казват, че „страхът е широк една миля и дълбок един сантиметър“ – възпрятието за страх е много по-голямо, отколкото реално представлява опасността, сподели Анди Доналдсън. За възможната опасност му напомни 2,5-метров крокодил, чакащ на стартовата рампа.

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Премиерът атакува проекта, ощетил финансово държавата, след оставката на борда, който от своя страна обвини държавата в липса на диалог

Екшън на пътя: Гонка, спречкване и скъсан пагон при проверка в Ботевград

Екшън на пътя: Гонка, спречкване и скъсан пагон при проверка в Ботевград

Шофьорът, който е карал без книжка без книжка и с 1,67 промила, все пак е бил хванат след проявена от нарушителя агресия