Общо 957 са кандидат-студентите, подали заявления за явяване на предварителния изпит в СУ
В 9.00 часа в 65-та аудитория в Ректората на Софийския университет "Св. Климент Охридски" започна кандидатстудентският изпит по история на България от първата изпитна сесия.
Милен Къчев от София изтегли вариант 2 на теста и двете теми, от които са избрали да пишат явилите се на изпита по история на България: "Паисий Хилендарски и неговото дело" и "Златният век на българската култура /краят на IX - началото на X век/. Творци и постижения", съобщи пресцентърът на висшето училище.
Общо 957 са кандидат-студентите, подали заявления за явяване на изпита.
Заместник-ректорът на Софийския университет проф. Ренета Божанкова е приветствала кандидатите и изразила увереността си, че всички са подготвени и ще представят отлично себе си и своите учители, и наесен ще бъдат студенти на 130-годишната Алма матер. Деканът на Историческия факултет и председател на изпитната комисия доц. Тодор Попнеделев е честитил Цветница и е пожелал успех на кандидатите.
Специалностите, за които кандидат-студентите могат да кандидатстват след успешно положен изпит по история, са: Философия; Социология; Политология; Публична администрация; Културология; Библиотечно-информационни науки; Публични информационни системи; Философия /на английски език/; История; Археология; Етнология; История и география; Архивистика и документалистика; История и политика на Балканите; История и философия; Хебраистика; Педагогика; Социални дейности; Неформално образование; Предучилищна и начална училищна педагогика; Социална педагогика; Специална педагогика; Логопедия; Физическо възпитание и спорт.
С изпит по история на България и с изпит по български език и литература бъдещите студенти могат да запишат специалността "Право", а с изпит по история на България и с изпит по английски, немски, френски, испански, италиански или руски език /по избор/ - за специалностите "Международни отношения" и "Регионално развитие и политика". С успешно издържани изпити по история на България и с изпит по английски, немски, френски, испански език /по избор/ бъдещите студенти могат да запишат специалността "Европеистика".
С успешно положени изпити по история на България и по английски и френски език /по избор/ кандидат-студентите може да запишат специалността "История и чужд език".
Още от Улицата
Майки от цялата страна излязоха на протест
Родителите поставят и въпроса за актуализиране на компенсациите за деца, които остават извън системата на яслите и детските градини заради липса на места.
Доклад на ЕК: Населението в България трайно се топи и застарява
Според доклада може да се очаква, че към 2100 г. в България продължителността на живота ще достигне 90 години
На вниманието на шофьорите: Реорганизират движението по АМ "Хемус"
Ограничения ще има всеки ден от 8:00 до 17:00 часа в платното в посока София, от 14 до 17 юли включително, предупреждават от АПИ