29 Януари, 2026

Пенсиите скачат с над 7.3% през 2013

Пенсиите скачат с над 7.3% през 2013

„Вече идва времето на увеличаване на доходите”, каза Дянков. През тази седмица на два пъти са водени разговори между министрите по какъв начин да стане увеличаването на пенсиите – дали чрез така нареченото прогресивно увеличаване или с различен процент за всички. 

Дянков обясни, че общата инфлация от юли 2009 г. до юли тази година е 7,3 %. Предвижданото увеличение на пенсиите ще компенсира тази инфлация. 

През последните години е водена много строга бюджетна дисциплина, за да не бъдем като всички останали европейски страни, където няма увеличение на пенсиите. 

От 1 август са увеличени заплатите на бюджетните служители. Предстои през следващите две седмици те са бъдат публично оповестени и да има пълна прозрачност. Целта е била бюджетните заплати да бъдат изравнени – да се увеличат първо там, където е имало изоставане в годините. Дянков заяви още, че майчинските категорично няма да бъдат увеличавани. „Не виждам защо това да става след като Бюджет 2013 влиза в края на септември”, посочи министърът. Не се предлага промяна на данъци и акцизи в каквато и да било посока и те ще останат същите.

Сподели:

Коментари (0)

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

В Ню Йорк властите съобщиха, че 10 души са били открити починали заради студа. Три деца на 6, 8 и 9 години загинаха вчера, след като са се подхлъзнали на лед и са паднали в замръзнал водоем в Тексас. За нови смъртни случаи бе съобщено в над 10 щатa.

Звезди на киното и музиката с призиви срещу Американската имиграционна служба

Звезди на киното и музиката с призиви срещу Американската имиграционна служба

Независимо, че по принцип се въздържат от политически коментари, редица знаменитости изразиха недоволството си от репресиите на президента Доналд Тръмп срещу имигрантите.

И Пловдив е обхванат от грипна епидемия

И Пловдив е обхванат от грипна епидемия

Бургас и Пловдив стават двете области с епидемична обстановка. Във Варна грипната епидемия се отменя от утре, а от днес и в Добричко се поднови учебния процес, след седмица на дистанционно обучение.