28 Май, 2026

Пипнаха 39 нелегални имигранти в София

Пипнаха 39 нелегални имигранти в София

Бежанците са от Афганистан. Акцията на столичната дирекция на вътрешните работи е проведена късно снощи в района на булевард "Мария Луиза".Чужденците са открити в хостел в района. Те са живеели по няколко души в стая. Двама от задържаните афганистанци са имали лични документи. Останалите са били нелегално пребиваващи у нас.

Чуждите граждани са откарани в районното управление на МВР.

Предстои да им бъдат снети обяснения. Тези от тях, които са без документи, ще бъдат насочени към центровете на МВР. От там част от нелегалните имигранти вероятно ще бъдат преместени в някой от домовете за настаняване за бежанци в страната. 

Сподели:
И Италия навлезе в горещата вълна от Африка: Обяви червен код в 4 града

И Италия навлезе в горещата вълна от Африка: Обяви червен код в 4 града

Италианският метеорологичен уебсайт iLMeteo предупреди, че африканският антициклон е все по-доминиращ над Средиземноморския басейн и нагорещява Италия в края на май

Запали се пътнически влак за Бургас

Запали се пътнически влак за Бургас

Огънят е възникнал в локомотива на композицията и за минути районът е бил обхванат от гъст и тъмен дим, няма пострадали пътници

КУБ Корпорация отговаря на атаките за незаконно строителство с пресконференция днес

КУБ Корпорация отговаря на атаките за незаконно строителство с пресконференция днес

Според тях няма „незаконно строителство“ в района на „Баба Алино“ край Варна, нито „незаконна сеч на вековна гора“

Коментари (0)