15 Януари, 2026

Плащали по 30 бона на глас за избор на варненски владика

Плащали по 30 бона на глас за избор на варненски владика

Бях избран като аутсайдер и набутан в една нечиста игра с епископ Борис. В последствие разбрах, че са давани  по 30 хил. на някоии избиратели, а на други по-малки суми. Това го знаят много свещеници. Под формата на изповед духовник разкри за тези черни пари. Част от митрополитите в патриаршията занаят за този сценарий. В Светия Синод има и много святост и но и много поквара. Има връзка между избора на Варненски митрополит и избор на Патриарх, обяви по Нова ТВ епископ Игнатий.

Според епископ Сионий от Видинската митрополия, който също участва в надпреварата за владишката корона във Варна,  бе категоричен, че не може да допусне, че се купуват гласове и се действа така в църквата.

Това е хула срещу църквата и се цели да се отклони въпросът от основната тема, посочи Амвросий.

Миряните във Варна също са убедени, че изборът на владика е опорочен и искат касиране на резултатите.

Сподели:

Коментари (0)

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Рано на 15 януари от ВиК съобщиха, че аварията е отстранена, като заради факта, че водопроводът преминава под нова къща, се е наложило да бъде изграден байпас около нея. Гражданите обаче посочват, че вода в чешмите им все още няма.

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

По време на днешното изслушване на кмета в Столичния общински съвет, той обяви, че има проблеми с боклука само в 5 района

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Стандартната дневна норма е 90 тона. Дейностите са извършени с ангажирането на общо 12 събиращи смет камиона, като работата на терен продължава и днес