Поройните дъждове през почивните дни са нанесли много сериозни поражения на град Свети Влас. Цялата инфраструктура там е тежко пострадала, се посочва в съобщение до медиите от местното кметство.
В няколко района има начупен и изкривен асфалт, на места водата е отнесла големи парчета от него, нанесени са разрушения и по тротоарите. По време на стихията всички централни улици са били под 30 сантиметра вода.
Едно от кризисните места е квартал „Инцараки", там пороят е изровил коловози и мястото е труднодостъпно за хора и автомобили. Улиците са непроходими. Тежко е положението и в местността „Юрта".
Наводнени са къщи, дворове, приземни етажи, избени помещения. Пострадали и без подслон няма. Плажът в Свети Влас е напълно съсипан, ивицата е отнесена в морето.
Последният порой е шестият от година насам, който причинява щети в района, пораженията от предпоследния са над 300 000 лева.
Още от Улицата
Живков побъркал Държавна сигурност с разнопосочни нареждания за преименуването на българомохамеданите
Документът от 28 май 1965 г. и е на ДС подробно са описани различните нормативи разпоредби, които тогавашното правителство под ръководството на премиера Тодор Живков е дало в началото на същата година за извършване на подмяната на паспортите на тези хора
Етнографският музей школува децата как да си оплетат мартеници
Детската работилница е под мотото "На́ на тебе мартеница, дай на мене здраве“, тя е на всеки кръгъл час
500 кг боклук изхвърля средно българинът за година
Пластмасата е най-големият „донор“ за боклук, добрата новина е, че има намаление с 4.41% на пластмасовите опаковки в кофите за смет през 2023 година