2 Март, 2026

Почивните понеделници минаха в ресорната комисия, сега на ход е парламента

Почивните понеделници минаха в ресорната комисия, сега на ход е парламента

Почивните понеделници след официален празник, когато той се пада в събота и неделя, бяха одобрени от комисията по труда и социалната политика на Народното събрание.

Правителството предлага новата система да замени досегашните дълги уикенди с отработване в събота. Още тази седмица промените ще минат на първо четене, а целта е да бъдат приети до коледната ваканция на депутатите и да влязат в сила от началото на следващата година, обясни пред в. “24 часа” председателят на социалната комисия на НС Хасан Адемов.

Ако това стане, първият извънреден почивен понеделник ще е още на 2 януари 2017 г. Промяната в Кодекса на труда бе предложена от социалната министърка Зорница Русинова. Тя премахва сливането на почивни дни и отработването им. За официалните празници вече ще се почива само на съответната дата, ако се падат в работен ден, и един ден извънредно в понеделник, ако се падат през уикенда. Това дава по 3 почивни дни допълнително всяка година.

Бизнесът, който поиска промяната на почивните дни, обаче не харесва и тази схема, стана ясно от предоставените в социалната комисия становища. Според работодатели не било нужно да се дава извънреден почивен ден в понеделник.

Сподели:

Коментари (0)

Митрофанова с нова порция лъжи и манипулации срещу българската държавност от връх Шипка

Митрофанова с нова порция лъжи и манипулации срещу българската държавност от връх Шипка

За пореден път забрави, че освен руснаци, за свободата ни дадоха кръвта и живота си и хиляди украинци, румънци, поляци, сърби, финландци

Българка за атаката в Тел Авив: В бобмоубежище сме, сирените не спират от рано сутринта

Българка за атаката в Тел Авив: В бобмоубежище сме, сирените не спират от рано сутринта

"Не дават информация за сега какво се е случило. От 5 минути имаме сирена за ракетни атаки от Иран в много райони на Тел Авив”, разказа Рина Бакалов

Още с първите удари по Иран, САЩ призоваха иранците да "вземат властта"

Още с първите удари по Иран, САЩ призоваха иранците да "вземат властта"

"Нашата цел е да защитим американския народ, като премахнем непосредствените заплахи от иранския режим, една злобна група от много корави, ужасни хора“, заяви Доналд Тръмп