3 Юли, 2026

Поморийци посрещат чудотворната икона "Достойно естъ"

Поморийци посрещат чудотворната икона "Достойно естъ"

Чудотворната икона на Света Богородица „Достойно естъ” напусна пределите на храм „Св. Александър Невски” в София, за да бъде изложена за поклонение в храм „Свето Рождество Богородично”, от 10 до 14 юни, в Поморие.

За втори път, по инициатива на кмета Иван Алексиев, с разрешението на Светия Синод и благословията на Негово Светейшество Българският патриарх Неофит, в рамките на Международния фестивал на православната музика „Света Богородица – Достойно есть”, жителите и гостите на Поморие ще имат възможност да се помолят пред лика на Божията Майка и да се докоснат до чудодейната сила на светинята.

Иконата ще бъде посрещната днес от Н. В. Пр. Сливенският Митрополит Йоаникий и ще поведе литийното шествие до храма, където ще бъде отслужен Водосвет и церемония по официалното откриване на фестивала.

Сподели:
НАТФИЗ пише гневно на Радев! Виктор Божинов: Ако на някой му пука за Академията, нека заповяда на протест 

НАТФИЗ пише гневно на Радев! Виктор Божинов: Ако на някой му пука за Академията, нека заповяда на протест 

"Обръщаме се към Вас с молба за институционална оценка дали описаните по-долу практики съответстват на принципите на академичната автономия, доброто управление, отчетността, открития диалог и уважението към студентската и преподавателската общност", пишат студентите

ДГ „Здравец“ – село Галата отбеляза своя 50-годишен юбилей

ДГ „Здравец“ – село Галата отбеляза своя 50-годишен юбилей

Празничната програма събра деца, учители, родители, гости и приятели на детското заведение, които заедно споделиха радостта от този значим момент

WSJ: Европа под гореща вълна видя колко е трудно да води търговска война с Китай

WSJ: Европа под гореща вълна видя колко е трудно да води търговска война с Китай

Износът на Китай за Европейския съюз тази година се е увеличил с 16% на годишна база. Гражданите на континента бързат да купуват китайски климатици, докато служители на ЕС критикуват Пекин заради наплива на китайския износ

Коментари (0)