„Едва ли бомбата е била случайност освен ако на някой не му е изпаднала от джоба. Още не знаем за какво става въпрос”, подчерта проф. Николов. Той уточни, че това е станало точно пред входната врата на административната сграда. „Цялата входна врата я няма, отнесена е заедно с касата. Няма жертви или пострадали, щетите са само материални.” Това коментира за Агенция „Фокус” изпълнителният директор на Изпълнителна агенция по селекция и репродукция в животновъдството - гр. София, проф. Васил Николов.
Той обясни, че бомбата е избухнала снощи в 22.40 часа, като на него му е съобщено към 22.50 часа. „Извикали са веднага полиция и пожарна. Районът в момента е отцепен, работят полицаи и следствени органи. Ние сме тук на разположение. Ако имат въпроси, ще им отговорим”, заяви проф. Николов.
Още от Улицата
Каримански: България трябва да защити знака „българска азбука“ върху еврото
Финансистът от Управителния съвет на Българската народна банка държи на това България да защити приноса си към европейската и световната култура. Азбуката ни е "създадена в Плиска, утвърдена е в Преславската школа."
Близо 300 танцьори превърнаха Тетевен в столица на фолклора
Градът беше домакин на юбилейното 10-то издание на фестивала „Тройче“, който се проведе под патронажа на областния управител на Ловеч
Азиатският фестивал започна с музика, танци и китайски игри в Южния парк в София
В небето над града полетяха бели гълъби. Красивият жест постави началото на два незабравими фестивални дни, изпълнени с култура, традиции, музика, танци и срещи между хора от различни държави и общности.