8 Август, 2026

Променят наредби, за да защитят потребителите на електроенергия

Променят наредби, за да защитят потребителите на електроенергия

„Необходимо е минимизиране на риска за българските потребители във взаимоотношенията им с електроразпределителните дружества. При необходимост ще бъдат направени промени в настоящата нормативна уредба. Това заяви министър Теменужка Петкова на среща с представители на „Енерго-Про” ЕАД, „ЕВН България“ АД и „ЧЕЗ България“ ЕАД, на която бяха обсъдени проблемите със сметките за ток.

„Електроразпределителните дружества трябва да са предвидими за обществеността и да уведомяват предварително за всяко предприето от тях действие. Откритият и честен диалог ще доведе до повишаване на доверието у потребителите“, категоричен е министърът на енергетиката. Според нея е необходима визия за подобряване на общата информираност на потребителите на електрическа енергия.

„Трябва да обединим усилия и да бъдем отворени към хората за повишаване на тяхната информираност. Това може да стане чрез провеждането на информационни кампании, дни на отворените врати, както и чрез мобилни приемни на трите електроразпределителни дружества, където потребителите ще могат обсъждат конкретни въпроси с компетентни служители на компаниите. Проверките на ЕРП дружествата по отношение на спазването на нормативната уредба ще продължи”, подчерта още тя.

По нейно предложение подобни срещи на експертно ниво, между Министерството на енергетиката и представители на трите електроразпределителни дружества, ще се осъществяват регулярно занапред. От своя страна представителите на енергоразпределителните дружества заявиха, че ще поставят пред екипа на министерството основните проблеми в тяхната дейност, за да бъдат обсъдени най-добрите решения.

Сподели:
Криминален психолог за убийството в Пловдив: Действали са като глутница, за тях жертвата е била никой

Криминален психолог за убийството в Пловдив: Действали са като глутница, за тях жертвата е била никой

Даниел Генков допуска, че част от участниците може да проявяват диссоциални черти, които се развиват при някои от подрастващите и се свързват с нездрава, проблемна семейна среда

Илиана Жекова от ГЕРБ: Не е нормално управленските решения за социалното подпомагане да се вземат в обратен ред

Илиана Жекова от ГЕРБ: Не е нормално управленските решения за социалното подпомагане да се вземат в обратен ред

Ще продължа да настоявам Министерството да представи пълните мотиви и анализи, преди да бъдат предприети действия, които могат да променят из основи системата на социалното подпомагане

Ивайло Мирчев: Пеевски се нареди сред редовите пътници

Ивайло Мирчев: Пеевски се нареди сред редовите пътници

Ореолът на недосегаемост не пада с една снимка от нормален полет, а с проверки, документи, произход на средства и реални последици, казва политикът

Коментари (0)