Бизнесменът Красимир Николов, който бе прострелян във Враца, вече е без опасност за живота, съобщиха за Фокус от ВМА. Той е извън командно дишане и е изведен от отделението по реанимация. Няма опасност за живота му. Николов ще бъде изписан, след като му се направят още няколко интервенции.
Николов бе прострелян пред дома си във Враца около 22.30 часа на 21 януари. Той бе ранен в областта на горните крайници и коремната област. След стабилизиране на състоянието му в спешна помощ при МБАЛ – „Христо Ботев” във Враца и по настояване на близките му бе той транспортиран за лечение в болнично заведение в София. 51-годишният мъж бе опериран в коремната област, където нараняванията му в са засегнали тънките и дебелото черво. Окръжна прокуратура - Враца образува досъдебно производство срещу неизвестен извършител за опит за убийство на Красимир Николов.
Още от Улицата
Учениците от VII и X клас се явяват на матура по български език и литература
Изпитът за седмокласниците е с начален час 9 часа и ще се проведе в 1637 училища, а за десетокласниците - в 8 часа в 1030 учебни заведения у нас
Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор
Центърът разполага с дигитален микроскоп, 3D принтер и скенер, резач на 3D модели, комплект за виртуална реалност, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика и др.
БОЕЦ води дело срещу Иван Христанов за отказ на информация, отправи тежки обвинения за „чадър“ над Георги Тахов
Гражданското сдружение твърди, че бившият служебен министър е прикрил данни за договори за над 100 хил. лева и е отказал достъп до обществена информация