Протестът на вложителите на КТБ се разширява – включват се Пловдив, Бургас и Варна. Протестиращи от Пловдив ще изразят недоволството си от затварянето на КТБ утре от 17,30 часа пред сградата на БНБ на улица "Райко Даскалов" 51. По същото време протести ще има и в София, Варна и Бургас.
„Целта на протеста е незабавното отваряне на КТБ и нейното дъщерно дружество Търговска Банка Виктория. Ние - вложителите смятаме, че е недопустимо толкова време да бъдат блокирани средствата ни и настояваме нашите права като Европейски граждани да бъдат спазени. Ние - работещите в банката смятаме, че е недопустимо толкова време да бъдат блокирани средствата ни и настояваме нашите права като Европейски граждани да бъдат спазени.
Настояваме веднага да започнат конкретни действия за отблокирането на сметките ни, както и план за мерки и срокове, в които ще се изпълнят. Настояваме нашите граждански права да бъдат незабавно спазени.“, е позицията на Фейбук групата "КТБalive".
Още от Улицата
"Полиция, отбий!": Небрандирани полицейски коли с надписи спират агресивни водачи
До 1 август в Пловдив ще бъде открита лаборатория за изследване на кръвните проби на шофьорите, резултатите ще излизат в рамките на 2 до 3 дни
Учениците от VII и X клас се явяват на матура по български език и литература
Изпитът за седмокласниците е с начален час 9 часа и ще се проведе в 1637 училища, а за десетокласниците - в 8 часа в 1030 учебни заведения у нас
Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор
Центърът разполага с дигитален микроскоп, 3D принтер и скенер, резач на 3D модели, комплект за виртуална реалност, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика и др.