4 Август, 2026

Психологът Иван Игов: Биячите на малкия Христо също са жертви

Психологът Иван Игов: Биячите на малкия Христо също са жертви

"Децата, които са пребили 3-годишния Христо, също са жертви. Те са жертви на образователната система и на цялото общество". Това констатира психологът Иван Игов по повод кошмарния инцидент с 3-годишния Христо, който беше пребит от "бавачките" си Александър и Патрик на 18 години. "Това са момчета, на които в училище не им е обяснено как да имаме чувства към останалите. Те са във възраст, в която се опитват да се доказват един на друг и вероятно именно затова са снимали страшните сцени. Ние всички като общество сме виновни за подобни случаи. Доколкото прочетох в медиите, не знам дали Александър е имал родители в детството си?", попита реторично в студиото на БНТ Игов. 

Той каза още, че е участвал в програма за убочение на родители на УНИЦЕФ, която обаче не се е реализирала. По думите му младите хора не са готови да стават родители и да се грижат за деца, тъй като поколението на биячите живее във виртуален свят. 

Режисьорът Съни Сънински допълни, че двете момчета са имали Христо като играчка. Той също се съгласи с психолога, че всички носим вина за побоя, както съседите и полицията, така и хората по улиците, които когато видят насилие над дете си траят.

Сподели:
И Камарата на архитекти скочи срещу Терзиев: Не иска конкурс за нов гл. архитект на София

И Камарата на архитекти скочи срещу Терзиев: Не иска конкурс за нов гл. архитект на София

Основната критика и на САБ, и на КАБ е, че процедурата за избор на нов главен архитект, обявена преди дни, тече в разгара на летните отпуски

Губят ли българите социалните си пенсии? Кабинетът подготви мащабна промяна в пенсионната система

Губят ли българите социалните си пенсии? Кабинетът подготви мащабна промяна в пенсионната система

Важна мярка, насочена към запазване на принципа „принос – права“, по която ще се работи през следващата година, е изваждането на всички плащания от осигурителната система, които не са свързани с осигурителния принос на хората

Шишков: Преписките за „Хемус“ и "Тракия"  са били забравени три години

Шишков: Преписките за „Хемус“ и "Тракия" са били забравени три години

Той посочи, че през 2021 г. е било установено, че за автомагистрала „Хемус“ са изплатени над 1 млрд. лева авансово, без да има проектна документация

Коментари (0)