6 Декември, 2025

Пуснаха движението по софийския бул.Прага

Пуснаха движението по софийския бул.Прага

Извършен е цялостен ремонт в участъка от бул. "Скобелев" до бул. "Пенчо Славейков"

От днес е възстановено напълно движението по бул. "Прага" в София, съобщиха от Столична община. Линиите на градския транспорт в района се движат по редовните си маршрути.

На бул. "Прага" е извършен цялостен ремонт в участъка от бул. "Скобелев" до бул. "Пенчо Славейков", изградена е нова ВиК мрежа и сградни отклонения, подменена е пътната настилка, положен е нов асфалт, пътна маркировка и пешеходни пътеки.

В следващите дни ще продължи изграждането на нови тротоари от двете страни на булеварда.

Извършен е и ремонт на ул. "Шандор Петьофи", между бул. "Витоша" и ул. "Княз Борис Първи". На улицата са ремонтирани пътните платна, тротоарите и е обновено осветлението. 

Столична община подготвя проект за цялостен ремонт на пътния тунел по бул. "Скобелев" при НДК.

Предвижда се реконструкция на тунела, както и на трамвайното трасе по бул. "Скобелев". Ремонтът включва изместване на трамвайното трасе от прилежащите сгради с 6 м.

Разработва се транспортен анализ към проекта. Очаква се изпълнението да започне през лятото на 2018 година.  
Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото