4 Април, 2026

Ръководството на "Бобов дол" ООД изрази съболезнования за загиналия миньор

Ръководството на "Бобов дол" ООД изрази съболезнования за загиналия миньор

Ръководството на „Въгледобив Бобов Дол“ ЕООД изразява своите най-искрени съболезнования към семейството и близките на загиналия миньор

"Преди всичко бихме искали да изкажем искрените си съболезнования към семейството и близките на загиналия миньор" се казва в съболезнователната телеграма. "Миньорската професия е тежка и трудна. Тези хора с труда си са първото звено в енергийната ни система и с труда си до голяма степен правят възможна мисията за независима българската енергетика.

Смъртта на работника е настъпила след нещастен инцидент по време на маневриране на машина за разтоварване на въглища.

Въпреки, че в Мини Бобов Дол спазваме всички условия за безопасност на труда – работно облекло, комплекти за незабавна помощ, ежедневни инструктажи и инвестиции в механизация, за жалост се случват и инциденти като днешния. Още веднъж оказваме съболезнования на семейството и близките.

Ние – като Ръководство на „Въгледобив Бобов дол“ ЕООД ще съдействаме, с каквото можем на семейството, въпреки че осъзнаваме, че никоя помощ няма да компенсира загубата на любим човек. Случилото се е огромна трагедия и за нас – като негови колеги. Професията миньор е изключително достойна, една от най - важните за българската икономика , в същото време рискова, въпреки многобройните мерки, които ежедневно се вземат за предотвратяване на подобни инциденти."

Сподели:

Коментари (0)

За два дена втори влак дерайлира, има пострадали

За два дена втори влак дерайлира, има пострадали

Аварийни екипи пътуват към мястото. Два от вагоните ще бъдат изтеглени до гара Царева ливада, а пътниците оттам ще бъдат извозени с автобуси

Последен ден за подаване на заявления за гласуване по настоящ адрес

Последен ден за подаване на заявления за гласуване по настоящ адрес

Заявленията може да подадете и по електронен път до кмета на населеното място, след което то се вписват в избирателния списък.

От юни тръгват директни пътнически влакове България-Украйна, ще се движат всеки ден

От юни тръгват директни пътнически влакове България-Украйна, ще се движат всеки ден

На среща в Русе представители от България, Румъния и Украйна са приели основните параметри на новата услуга