Гръцки ченгета разбиха български канал за наркотици в Атина, съобщи newsbg.eu. Четирима българи са арестувани след акция на гръцката полиция. У тях е открит един килограм хероин за инжектиране. Става дума за две двойки българи на възраст от 35, 32 и 41 и 59 години, срещу които е повдигнато обвинение за нарушаване на Закона за пристрастяващи вещества и други разпоредби.
Акцията започнала в сряда сутринта, като четиримата са били арестувани в района на кв. „Ахарне-Атина” заедно с 4 пакета хероин с общо тегло 1.0239 кг. Конфискувани са и осем мобилни телефона, с които са се извършвали продажбите, както и автомобилът на 41-годишния българин, с който са разпространявани наркотиците.
Още от Улицата
Участници в международното учение "Бриз 2026" ще демонстрират бойни умения
На събитие ще присъства президентът Илияна Йотова, което ще бъде посрещната с военни почести на Морската гара в Бургас
България е сред трите страни в ЕС с най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот
Очакваната продължителност на трудовия живот в ЕС достига рекордните 37,5 години през 2025 г., показват данни на Евростат. България остава сред страните с най-кратък трудов живот – едва 34,6 години, докато Нидерландия е европейският лидер с 44 години.
САЩ с международна инициатива за световна борба с крайнолевия тероризъм
Очаква се днес над 60 делегации от Европа до Азия да присъстват на събитието, озаглавено "Възраждане на политическия тероризъм" и председателствано от американския държавен секретар Марко Рубио