17 Юни, 2026

Разликата между ГЕРБ и БСП се топи

Разликата между ГЕРБ и БСП се топи

Според социолога Андрей Райчев това се дължи, от една страна, на факта, че практически БСП е единствената истинска опозиция. От друга страна, спадът на доверието към ГЕРБ-ерите се дължи на отказа от реформи, на преяждането с власт,  налагането на цензура и преяждане с медийно присъствие, счита социологът. 

Той счита, че основната борба на предстоящите избори ще бъде между БСП и ГЕРБ, като не изключва обаче червените да надделеят над ГЕРБ, включително и с мнозинство. 

Ако днес са изборите за ГЕРБ ще гласуват 23%, за БСП 20%. През ноември 2009 г. разликата между двете партии беше 31% в полза на ГЕРБ, припомня Райчев. 

Следващите партии с реални шансове за влизане в следващото НС според изследването са ДПС с 6% и "България на гражданите" с 5%. Според Галъп останалите политически формации са без шансове за успех, особено след разпада на Синята коалиция и  разделението на Атака от групата около ТВ "Скат".

 

Сподели:
Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор

Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор

Центърът разполага с дигитален микроскоп, 3D принтер и скенер, резач на 3D модели, комплект за виртуална реалност, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика и др.

БОЕЦ води дело срещу Иван Христанов за отказ на информация, отправи тежки обвинения за „чадър“ над Георги Тахов

БОЕЦ води дело срещу Иван Христанов за отказ на информация, отправи тежки обвинения за „чадър“ над Георги Тахов

Гражданското сдружение твърди, че бившият служебен министър е прикрил данни за договори за над 100 хил. лева и е отказал достъп до обществена информация

„Революция на фламингото“ на Z поколението срещу корупцията и "за" природата разтърси Албания

„Революция на фламингото“ на Z поколението срещу корупцията и "за" природата разтърси Албания

Луксозен туристически комплекс, финансиран от чуждестранни инвеститори, които според критиците използват фамилията Кушнер–Тръмп като прикритие – попадна под вниманието на разследващите органи. Протестите станаха известни под името „Революцията на фламингото“.

Коментари (0)