13 Май, 2026

Разногласия в ДПС оставиха без председател Общинския съвет в Кърджали

Разногласия в ДПС оставиха без председател Общинския съвет в Кърджали

Заради разногласия в ДПС, чиято група е доминираща със своите 24 представител в Общинския съвет на Кърджали, колективният орган на местната власт отново не успя да излъчи свой председател.

Сесията на 22 януари беше четвърта поред от изборите на 25 октомври миналата година, на която групата съветници от ДПС отново не бе консолидирана около една своя кандидатура. Номинираните Огнян Иванов от ГЕРБ и Байрям Байрям от ДПС не успяха да съберат необходимия брой гласове за заемане на поста и при двете гласувания в залата на Бизнес инкубатора, тъй като никой от тях не събра необходимите 21 гласа в 41-местния Общински съвет.

Още в началото на заседанието стана ясно, че 5-ма от съветниците на доминиращата група в местния парламент отсъстват. А председателят на групата съветници от ГЕРБ Огнян Иванов предупреди от трибуната, че ако и от четвъртия път не бъде избран председател на Общинския съвет, групата му ще напусне заседанието.

Той подчерта, че отговорността е изцяло на спечелилите изборите, а именно ДПС.

По-късно кметът на общината Хасан Азис го репликира, че отговорността за решенията на местния орган е на всички съветници спрямо тяхното представяне на изборите за местна власт на 25 октомври миналата година.

При първия вот на 22 януари за Огнян Иванов гласуваха 14 съветници, а за Байрям Байрям - 16. При повторното гласуване резултатите бяха 13 за Иванов и 17 за Байрям.

И при двете гласувания имаше по 6 недействителни бюлетини от общо подадени 36.

След гласуването групата съветници от ГЕРБ напуснаха заседанието, както бяха декларирали още в неговото начало.

Сподели:

Коментари (0)

  Библиотекарите от УНИБИТ удостоиха рупора на путинизма Валентин Вацев със званието „професор“

Библиотекарите от УНИБИТ удостоиха рупора на путинизма Валентин Вацев със званието „професор“

Той е един от най-големите врагове на свободна Украйна и проводник на путинизма и руския фашизъм у нас

Катастрофата на „Хемус”: Водачът на влекача – с положителен тест за дрога, шофьорът на автобуса - с 45 нарушения,

Катастрофата на „Хемус”: Водачът на влекача – с положителен тест за дрога, шофьорът на автобуса - с 45 нарушения,

И двамата вода са задържани, продължава огледът на Пътна полиция на мястото на инцидента

Тиктакаща бомба у дома: 10 уреда, които НИКОГА да не включвате в разклонител

Тиктакаща бомба у дома: 10 уреда, които НИКОГА да не включвате в разклонител

Не всички електроуреди са подходящи за подобно захранване, особено ако консумират висока мощност или работят продължително време