25 Февруари, 2026

Решено: Ще има дневна и 3-месечна винетки

Решено: Ще има дневна и 3-месечна винетки

Депутатите приеха на първо четене промени в Закона за пътищата, с които се въвеждат дневна и 3-месечна винетки за всички превозни средства. „За“ гласуваха 132 народни представители, петима бяха против, а един депутат се въздържа, с което предложението на народния представител Петър Славов бе прието, предаде "Фокус".

Целта е да се облекчат шофьорите, които ползват винетен стикер само за няколко месеца, както и хората в малките населени места, които използват автомобилите си сезонно.  Депутатите приеха и предложението на народните представители Александър Ненков и Станислав Иванов за въвеждането на вид такса за движение по пътищата - компенсаторна такса, която ще се заплаща, когато се установи, че водач на превозно средство е използвал републиканските пътища без да е заплатил законово установените такси за ползване на пътната мрежа. „За“ гласуваха 135 народни представители, а четирима се въздържаха.

Сподели:

Коментари (0)

Община Тетевен ще отбележи националния празник  3-ти март с богата програма

Община Тетевен ще отбележи националния празник 3-ти март с богата програма

Празникът ще започне с молебен в местния храм и рецитал на ученици от СУ "Георги Бенковск"

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Гражданската инициатива „Правосъдие за всеки“ организира демонстрации пред Съдебната палата и ВСС, настоявайки, че Сарафов вече не е легитимен изпълняващ функциите главен прокурор след промените в Закона за съдебната власт

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Изданието е собственост на техномилионер, бивш доносник на ЩАЗИ, насаждащо носталгия по реалностите на ГДР и "антизападна германска" пропаганда